AYDIN YENİPAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Zaferinin 102.Yılı Kutlandı.

 18 Mart Çanakkale Zaferi ve  Şehitleri Anma Günü  Programı, Şehitlik Anıtında gerçekleşen çelenk sunma töreninin ardından, Yenipazar İmam Hatip Ortaokulu ile Merkez Ortaokulunun hazırlamış oldukları programla devam etti.    
Çanakkale Zaferinin 102.Yılı Kutlandı.


   İlçemiz Belediye Düğün Salonunda düzenlenen  törene İlçemiz Kaymakamı Sayın Mustafa YILDIZ,İlçe Belediye Başkanı Sayın Zafer SAVCI,İlçe Garnizon Komutanı Sayın Metin ÖZTAŞI,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ayşe ACAR,daire amirleri,dernek ve oda başkanlıklarının temsilcileri,şehit ve gazi yakınları,öğretmenler,öğrenciler ile İlçemiz vatandaşları katıldı.Tören Saygı Duruşu ve akabinde de İlçemiz müzik öğretmeni Özgür ÖZER eşliğinde İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı.

   Programda günün anlam ve önemini bildiren konuşmayı Merkez İlkokulu Sınıf Öğretmeni Zehra YAĞDERELİ yaptı. Program daha sonra Yenipazar İmam Hatip Ortaoku öğrencilerinin Çanakkale´de Düğün isimli tiyatro gösteriyle devam etti.Ardından öğrencilerimizin günün anlam ve önemini belirten şiirleri salondaki izleyicilerle paylaşıldı. Yine Yenipazar Anadolu Lisesi öğrencimizin ve Merkez Ortaokulu öğrencimizin solo olarak seslendirdiği Çanakkale Türküleri ,Müzik öğretmenlerimiz Ömer POLAT ve Özgür ÖZER eşliğinde seslendirildi.Merkez Ortaokulu tarafından hazırlanan oratoryo gösterisi beğeniyle izlendi ve salonda duygusal anlar yaşattı.Merkez Ortaokulu tarafından hazırlanan Çanakkale konulu sinevizyon seyredildi.Son olarak da ilçemizde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini İlçemiz Kaymakamı Sayın Mustafa YILDIZ,İlçe Belediye Başkanı Sayın Zafer SAVCI ve İlçe Garnizon Komutanı Sayın Metin ÖZTAŞ verdiler. 

 

20-03-201720-03-201720-03-201720-03-2017

Hükümet Mahallesi Hükümet Konağı Kat3 - 0 256 361 21 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.